Proslava Dana planeta Zemlje i Projektnog dana Eko škole Kalnik

Učenici škole Kalnik obilježili su Dan planeta Zemlje i Projektni dan Eko škole sudjelujući u nizu ekoloških aktivnosti.

Niži su razredi prvo pogledali i poslušali prezentaciju "Brinem O Čistoći Okoliša", koju je pripremila učiteljica Marina Vrbančić. Učenici su pažljivo pratili prezentaciju, a zatim su se uključili u kviz kako bi provjerili svoje znanje. Nakon toga, uslijedio je animirani film "Kako Pravilno Reciklirati?" koji je potaknuo razmišljanje o važnosti očuvanja okoliša.

Svi su se zajedno pridružili igri "Otpad Nije Smeće", reciklirajući otpad u odgovarajuće spremnike i istovremeno učeći o važnosti recikliranja. Nakon toga, učenici su se rasporedili po razredima kako bi sudjelovali u različitim radionicama.

Učenici trećeg razreda izradili su svoja mala kompostišta, stavljajući potrebne materijale u staklene flašice, koje će nakon 10 tjedana procesa truljenja pretvoriti u koristan kompost za sadnju.

Prvašići su radili posude za sadnju od recikliranih plastičnih boca, dok su učenici četvrtog razreda pokazali svoju kreativnost reciklirajući stare staklenke i boce kako bi napravili ukrasne posude.

Drugi se razred odlučio na ukrašavanje papirka.

Viši razredi također su bili uključeni u aktivnosti, sudjelujući u predavanju o gospodarenju otpadom i važnosti pravilnog razvrstavanja otpada, koje je održano u suradnji s Komunalnim poduzećem iz Križevaca. Nakon toga, na radionicama su izrađivali različite ukrasne i korisne predmete od recikliranog otpada.

Radionice i predavanja bile su prilika učenicama da nauče i primijene važne principe očuvanja okoliša, potičući ih na brigu o planetu Zemlji.

objavio: Zlatko Smetiško   datum: 22. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »