Posjet književnika - Josip Petrlić Pjer

Dana 17. studenog našu je školu posjetio križevački književnik Josip Petrlić Pjer. Predstavio nam je knjigu "Bilogorske zgode" i pročitao nekoliko svojih pjesama.

Također, grupa Mali novinari napravila je kratak intervju s književnikom:

Koji su bili počeci vašeg pisanja i zašto ste počeli pisati?

Počeo sam pisati u 3. razredu. Moja prva pjesma je bila „Ljubav je“. Nisam znao da ću početi pisati, a pisao sam do 20. godine. Nakon toga imao sam dvadesetogodišnju pauzu pa sam opet počeo pisati. Razlog početka pisanja je to što mogu maštu prenijeti na papir.

Pišete li više pjesme ili priče?

Pišem sve pa mi je teško odlučiti jesam li pjesnik ili pisac. Pišem i novinarske sadržaje.

Što vas najviše potiče na pisanje i zašto?

Upravo ovakvi susreti me potiču na pisanje. Napisao sam i dvije pjesme o kalničkom kraju i namjeravam napisati knjigu o djeci s Kalnika.

Koji vam je nastavni predmet u školi bio najdraži?

Najviše sam volio matematiku i fiziku jer sam rješavao zadatke na svoj način.

Kada pišete?

Najviše volim pisati po noći u razdoblju od 11 do 3 ujutro, ali mogu pisati uvijek.

Koliko Vam ja trebalo vremena da napišete Bilogorske zgode?

Napisao sam ih za nekih 2 sata zato jer većinu priča nosim u glavi. U knjizi je najlakše napisati neke stvari.

Pišete li trenutno što, tj. imate li u planu uskoro objaviti neko novo djelo?

Trenutno ne pišem ništa. Bavim se književnim susretima. Ne pišem već sedam mjeseci, ali imam materijala za 13 knjiga. Sljedeće godine ću objaviti dvije knjige i poeziju za djecu.

Mali novinari

objavio: Zlatko Smetiško   datum: 18. 11. 2016.