Natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

U subotu, 12. ožujka 2016. godine, u našoj je školi Gradsko društvo Crvenog križa Križevci organiziralo gradsko-međuopćinsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa za osnovne i srednje škole Križevaca i općina: Sv. Ivan Žabno, Sv. Petar Orehovec, Kalnik i Gornja Rijeka. Natjecanje se odvijalo istovremeno u dvije kategorije: ekipe podmlatka (osnovna škola) i ekipe mladeži (srednja škola). U kategoriji podmlatka natjecalo se šest ekipa osnovnih škola, a u kategoriji mladeži četiri ekipe.

Sudionike natjecanja i sve prisutne pozdravili su: ravnateljica Osnovne škole Đurđica Sučić, predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Križevci, dr. Franjo Husinec, pročelnik UO za društvene djelatnosti grada Križevaca Mladen Tenodi i ravnateljica Crvenog Križa Križevci Đurđa Trbus.

Za sve prisutne učenici nižih razreda pod vodstvom učiteljice Zrnke Radiček pripremili su kratki prigodni program.

Sudionici su se natjecali u pismenoj provjeri znanja o: Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima i pravu djeteta, te provjeri znanja iz prve pomoći.
U praktičnom dijelu natjecanja sudionici su u više disciplina pokazali vještine pružanja prve pomoći.

U kategoriji podmlatka prvo su mjesto osvojili učenici OŠ Sidonije Rubido Erdödy iz Gornje Rijeke, a u kategoriji mladeži prvo je mjesto pripalo ekipi Učeničkog doma Križevci.

Učenici naše škole osvojili su 3.mjesto.

Pobjednicima želimo puno uspjeha u daljnjem natjecanju.

objavio: Zlatko Smetiško   datum: 12. 3. 2016.