Breznički Hum u Posjeti OŠ Kalniku

U petak, 08. svibnja 2015.g. našu školu, u sklopu terenske nastave i realizacije projekta Planine – Kalnik, posjetili su učenici 5. i 6. razreda OŠ Breznički Hum (njih 44). Osim učenika, nositelji tog projekta su i njihove razrednice Darinka Cvišić i Marija Dijačić, pedagoginja Anita Ivančan Božurić i knjižničarka Ivana Nogić pa su tako već mjesecima istraživali povijesna, prirodna i kulturna obilježja planine Kalnik, kako bi što bolje izradili makete utvrde Veliki Kalnik i scenski prikazali Legendu o kalničkim šljivarima, što im je ujedno bio i cilj cijelog projekta.

Tom prilikom, organizirano je druženje sa učenicima našeg 5. i 6. razreda (njih 21), pa su tako učenici OŠ Breznički Hum s našim domaćinima obišli Školu, školsko dvorište, nogometno igralište i Stari grad Veliki Kalnik.

Na ovaj su način ove dvije škole postale prijatelji, te smo im kao domaćini otvorili širom vrata naše škole. V.d. ravnatelja Đurđica Sučić i pedagoginja Ivana Miščević uputile su tople riječi dobrodošlice i ukratko predstavile školu. OŠ Breznički Hum predstavile su učenice Tea Kranjec i Romina Kožić te su ujedno podijelile našim učenicima svoj školski časopis Iskrice.

U Biblijskom vrtu mira, u dvorištu škole, upoznavanje se nastavilo pa je tom prilikom učitelj likovne kulture Davor Holenda održao predavanje o kulturnim obilježjima Kalnika te pojasnio i nastanak Biblijskog vrta mira.

Nakon predavanja pedagoginja naše škole uputila je učenike na druženje i upoznavanje na nogometnom igralištu, tada su se nakratko odmjerile i snage, jer nogomet, ipak, najbolje spaja ljude.

Druženje se nastavilo na prostoru Staroga grada Velikog Kalnika gdje je učiteljica geografije i povijesti Darinka Cvišić, OŠ Breznički Hum, održala predavanje za sve učenike. Učiteljica je pojasnila povijesni razvoj same utvrde te njezinu ulogu kroz povijest što je povezala s brojnim legendama.

Terasa Planinarskog doma odlično je zamijenila učionice pa su učenici uspješno riješili nastavne listiće.

Naravno, ostalo je vremena i za zajedničko druženje uz sladoled i sok te uživanje u pogledu na Stari grad i potkalnička sela.

Uz pedagoginju Ivanu Miščević, učitelja Davora Holendu, vodiči na Kalniku bili su i razrednica šestog razreda Dijana Kapus te učitelj tehničke kulture Goran Bejuk.

Na inicijativu pedagoginje OŠ Breznički Hum, Anite Ivančan Božurić, te suradnjom s našom pedagoginjom, Ivanom Miščević, uspostavila se i započeta je uspješna suradnja između ove dvije susjedne škole te se nadamo skorom zajedničkom druženju u Brezničkom Humu.

objavio: Zlatko Smetiško   datum: 14. 5. 2015.

« Ožujak 2024 »